VILNIUS GUITAR TRIO KONCERTE „GITAROS ATRADIMAI“

Projektai: Įvykę

SPALIO 28 – KAUNE, FILHARMONIJOJE, LAPKRIČIO 3 – VILNIUJE, ROTUŠĖJE

Nuo šiol Lietuvoje gitara skambės kitaip. Su tokiu tikslu suvieniję jėgas ir kūrybinį polėkį į geriausias mūsų šalies scenas ateina trys pripažinti gitaros meistrai: Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas ir Andžej Zujevič. Trys meniškos sielos, trys patirtys ir trys gitaros.

Tai „Vilnius Guitar Trio“ – naujausias prodiusavimo kompanijos ARS LIBERA INTERNATIONAL projektas kokybiškos muzikos mėgėjams.
Nusprendę rudeniškus vakarus mūsų jausmingai publikai praskaidrinti, gitaristai savo pasirodymu jau užkaitino publiką neseniai nuskambėjusiame flamenko festivalyje „Siento Flamenco“. Paruošę įspūdingą ir dar niekur negirdėtą programą žymūs gitaristai kviečia klausytojus į autorinius vakarus „Vilnius Guitar Trio“ kompanijoje.

Savo muzikiniame meniu klausytojams paruošę tokių pasaulinių grandų kaip Paco de Lucia, Al di Meola, Gipsy Kings, Chick Korea, Sting, Charlie Parker, The Beatles ir kt. kompozicijas, gitaros virtuozai stebins ir pačių gitaristų sudėliota autorine muzikos mozaika. Profesionalios scenos meno atlikėjų tarpe „Vilnius guitar trio“ jau užsitikrino aukštą įvertinimą kaip profesionalus gitaristų ansamblis, turintis didžiulį kūrybinį potencialą. Ansamblio koncertinė programa labai plati ir spalvinga, apjungianti romantiškąjį fusion, žinomas klasikos metamorfozes, svajingąjį džiazą, aistringąjį flamenko. Gitaristų atlikime gausu virtuoziškų improvizacijų ir kūrybinio polėkio.

Po rudens turo Lietuvos miestuose, „Vilnius Guitar Trio“ gitaristų jau laukia koncertinės gastrolės užsienyje.

Trumpai apie „Vilnius Guitar Trio“ narius:

Artūras Chalikovas – „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas, gitaros virtuozas ir kompozitorius, populiarinantis fusion ir kitus muzikos stilius. Jo muzikavimas tai ne tik technika, bet ir emocijos, tikra romantikos išraiška. Artūro Chalikovo išskirtinumas – instrumentu ir garsu išdainuojamos melodijos, pasižyminčios sudėtingais sprendimais ir unikaliu skambesiu. Artūras Chalikovas yra gitaros mokyklos „Glorija“ įkūrėjas ir pedagogas, išbandęs savo jėgas su daugeliu žymių muzikantų, tame tarpe su Skirmantu Sasnausku projekte „Sambossa“ bei savo grupe „Jazz Brothers“. Šį puikų gitaristą galima nuolat sutikti įvairiose meno scenose. Artūras puikus improvizacijos meistras, nuolat ieškantis ypatingų dermių ir naujų išraiškos priemonių savo kūryboje.

Gintaras Šulinskas – gitaros virtuozas, nuolat pristatomas, kaip vienas geriausių Lietuvos gitaristų. Dalyvavimas daugybėje festivalių, patirtis grupėje „Oktava“, Lietuvos lengvosios muzikos orkestre, amerikiečių miuzikle „Vestsaido istorija“ ir kitur leidžia šiam gitaros meistrui mėgautis savo talentu ir tuo džiuginti klausytojus. Į jo koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje susirenka sausakimšos fanų salės.
Gintaro Šulinsko programose – nuo klasikos iki avangardo. Patirties ir eksperimentinio polėkio nestokojantis menininkas nuolat atranda vis naujas gitaros galimybes ir jomis nustebina savo klausytojus. Tai meistras, koncertuose demonstruojantis, kaip jis įvaldęs net 13 gitarų. Visomis jomis geba atskleisti vis naują gitaros pusę, ir vėl netikėtai nustebinant publiką.

Andžėj Zujevič – profesionalus gitaristas, kuriam muzika yra gyvenimo būdas. Gitara yra neatskiriamas „pakeleivis“ visur ir visada, jos garsai skamba nepertraukiamai – namuose, mokant vaikus, vairuojant automobilį, atostogaujant, dirbant… Gitaristas įkvėpimo semiasi iš tokių muzikų kaip Pat Metheny, John McLaughlin, Tommy Emmanuel, Adam Rogers, Ulf Wakenius, Joe Pass, Wes Montgomery, Frank Gambale, Eric Clapton, Scott Henderson ir kt. Andžej labai dėkingas žinomam pedagogui S. Daugirdui, kurio pamokos praverčia tobulinant gitaros techniką bei kuriant įvairias kompozicijas. Atlikėjas vertina koncertus ir pasirodymus, kuriuose skamba tik gyva muzika. 2007 m. Andžėj baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (specialybė – džiazas). Konkursų „Gitaristų šėlsmas“ 2004 m. ir 2008 m. nugalėtojas, 2013 m garbinga antroji vieta „Rock/ Blues“ kategorijoje. 2007 m. Eurovizijos dalyvis. Dalyvavo ir tebedalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.