Vasario 20-23 d. Vilniuje vyks „III-asis tarptautinis Sigito Šilinsko klasikinės gitaros konkursas“

Projektai: Įvykę

2019 m. Vasario 20-23d., Vilniuje vyks jau „III-asis tarptautinis Sigito Šilinsko klasikinės gitaros konkursas“. Tai bus reikšmingas įvykis Lietuvos gitaros gerbėjams, pedagogams ir moksleiviams. Pastarųjų skaičius kiekvienais metais auga ir jaunieji mūsų šalies gitaristai pelno vis daugiau apdovanojimų užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose konkursuose. Kaip informuoja konkurso sumanytojas ir meno vadovas, žymus Lietuvos gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičiaus, šiemet konkurse dalyvaus gitaristai net iš 12 šalių: Lietuvos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Japonijos, Egipto, Prancūzijos, Vokietijos ir Škotijos. Jaunųjų talentų pasirodymus vertins 6 žiūri komisijos nariai. Tai komisijos pirmininkas prof. Evgenij Gridiuško (Baltarusija), Inga Raginienė ir Saulius S. Lipčius (Lietuva), Volkmar Zimmermann (Danija), Sergei Semenenkov (Rusija).

Simboliška, kad šiemet konkursas vyks Vilniaus m. Algirdo muzikos mokykloje, turinčioje gilias lietuviškos gitaros tradicijas. Ši mokykla yra pirmoji Vilniuje, kurioje, daugiau, nei prieš keturis dešimtmečius buvo įkurta klasikinės gitaros klasė ir joje pamokas vedė Sigitas Šilinskas, o šio konkurso iniciatorius A.Pauliukevičius buvo jo mokinys.

Kadangi susidomėjimas renginiu yra tikrai didelis, galima prognozuoti, kad dalyviai bus gerai pasiruošę ir aktyviai varžysis dėl apdovanojimų. Pasak konkurso partnerio „Arts Libera International“ vadovo Gintaro Kamsiuko, tarptautinio klasikinės gitaros konkurso Lietuvoje organizavimas ženkliai didina šio instrumento populiarumą, kelia profesinį meistriškumą, jaunimo susidomėjimą ir užimtumą, leidžia susipažinti su kitų šalių gitaros meno pasiekimais bei geriausiomis tradicijomis, aktyviai vysto tarptautinį edukacinį, kultūrinį ir socialinį bendradarbiavimą. Konkurso metu bus pristatomi naujausi leidiniai gitarai ir instrumentai. Vyks Antakalnio progimnazijos mokinių plakatų, skirtų specialiai gitaros konkursui, paroda (kuratorė Edita Rakauskaitė). Savo pasirodymą dalyviams bei plačiajai publikai dovanos ansamblis „DUO FLAME“.

Konkurso organizatoriai – asociacija „Motus Recto“, „Arts Libera International“ ir Vilniaus Algirdo muzikos mokykla užtikrins, kad dalyviai jaustųsi patogiai bei turėtų geras sąlygas repeticijoms. Didelis dėmesys bus skiriamas pozityvaus mikroklimato sukūrimui, kad konkurso dalyviams būtų kuo mažiau psichologinės įtampos. Svečių ir dalyvių patogumui visų renginių lankymas – nemokamas.

Konkurso atidarymas vasario 20 d. 10 val. Vilniaus miesto Algirdo muzikos mokykloje, (Algirdo g. 23/6)

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/International-Sigitas-Silinskas-guitar-competition-145873012573750/

Kviečiame apsilankyti ir palaikyti „III-ojo tarptautinio Sigito Šilinsko klasikinės gitaros konkurso dalyvius“