Vaikų šaškių turnyras „Vilniaus miestas – tautybių daug, šeima viena“

Projektai: Įvykę

Kovo 15 d., 15 val. Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“, asociacijos „Ars Libera International “ ir „Maccabi Baltic“ organizuoja jau tradiciniu tapusi Vilniaus m. vaikų šaškių turnyrą „Vilniaus miestas – tautybių daug, šeima viena“. Šis turnyras turi keletą svarbių akcentų – jis yra skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo paminėjimui, o taip pat labai svarbus daugiatautiškumo aspektas, kadangi šaškių turnyre dalyvaus lietuvių, žydų, rusų, lenkų ir baltarusų mokyklų jaunieji atstovai. Vilnius yra internacionalinis miestas, bet gali didžiuotis tuo, kad jame puikiai sugyvena ir draugauja skirtingos tautos. Turnyro tikslas: populiarinti šaškių sportą, ugdyti mąstymą, skatinti moksleivių iniciatyvumą, komandinį pojūtį, toleranciją kitoms tautoms, bendravimo džiaugsmą.
Tai išties svarbus įvykis Vilniaus miesto gyvenime, kadangi turnyre dalyvaus net 12 komandų, dalyvius pasveikinti ir palaikyti atvyks pasaulio jaunimo tarptautinių šaškių čempionai Anri Plaksij ir Artur Tunkėvič. Akivaizdu, kad šis žaidimas yra labai populiarus, skatina mąstyti ir tobulėti, ne veltui Lietuvoje turime ne vieną pasaulio ir Europos čempioną bei prizininką.
Turnyro vyriausiasis teisėjas, jau keturiasdešimt šešerius metus populiarinantis šį žaidimą – Grigorijus Leibovičius. Dosnių turnyro mecenatų UAB „Anra investicija“ ir „Andumpark“ LTD dėka visų turnyro dalyvių laukia prizai ir apdovanojimai. Manome, kad šis kasmetinis turnyras stipriai prisideda prie šaškių populiarumo Lietuvoje didinimo, o dabartiniai jo dalyviai garsins Lietuvą tarptautiniu mastu.

ARS_saskiu_turnyras_2016-02-17_new