VIENYBĖS IR PARAMOS PROJEKTAS NUKENTĖJUSIEMS UKRAINOS ŽMONĖMS

Projektai: Įvykę

Projekto LOGO

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė, globojo 2014 m. gruodžio 15d. paramos koncertą,  vykusį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų Rūmuose.

Nuotraukų autorius Nazar Strigun.

Trumpai primename apie mūsų projektą „Vienybės ir paramos projektas nukentėjusiems Ukrainos žmonėms“, kuris prasidėjo 2014 m. gruodžio mėnesį, surengiant paramos koncertus Vilniuje ir Kaune.

Apie projektą: Jungtinis žinomų Ukrainos dainininkių seserų Telniuk ansamblio ir lietuvių menininkų koncertas “Šėlsta ir gaudžia Dniepras platusis” paskelbė ilgalaikės palaikymo akcijos pradžią. Gabūs menininkai dosniai dalijosi savo laiku ir talentu Ukrainos nukentėjusiesiems paremti. Projekto įkvėpėja – Veronika Povilionienė. Renginį prodiusavo asociacija “Ars libera”.

Koncertai jau įvyko:
Gruodžio 14d. – Karininkų įgulos ramovėje Kaune;
Gruodžio 15d. – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose Vilniuje.

Su malonumu norime pasidalinti koncerto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vaizdo įrašu:

Gruodžio 15d. koncertą iš Valdovų rūmų tiesiogiai transliavo LRT Kultūra, per LRT Lituanica vyko tiesioginė transliacija visame pasaulyje. Koncertą tiesiogiai retransliavo Ukrainos nacionalinė televizija ir pristatė Ukrainos 5-asis kanalas. Koncertų Vilniuje ir Kaune metu aukų dėžutėse buvo surinkta 1 838,60 €. Šiam projektui jau paaukota daugiau nei 15 000 €.

Jungtiniuose koncertuose grojo seserų Telniuk ansamblis su ukrainiečių violončelininkų trio, Veronika Povilionienė su „Blezdinga“, Lietuvos kariuomenės orkestras, Petras Vyšniauskas, Dominykas Vyšniauskas su Arnu Mikalkėnu, gitaristas Robertas Semeniukas, senovines ukrainiečių dainas dainuojantis kvartetas. Vakaro vedėjai – rašytojas ir režisierius Alvydas Šlepikas, aktorius Rimantas Bagdzevičius. Kartu dalyvavo ir V. Stuso sūnus Dmytro, T. Ševčenkos muziejaus direktorius, ir signataras V. Povilionis.

Mūsų tikslas – išauginti šį meno projektą į tarptautinio masto solidarumo judėjimą, kuris patrauktų kuo daugiau laisvę ir teisingumą palaikančių pasaulio žmonių. Tikimės, kad be plataus bendraminčių tinklo, įgyvendinant projektą prisidės įvairių pasaulio šalių menininkai ir piliečiai, surengdami panašias vienybės akcijas, kuriose bus renkamos lėšos Ukrainai paremti.

Ši gyvybiškai svarbi nūdienos aktualija yra ne tik sugrįžimas į bendrą ir gerokai primirštą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tautų erdvę, ištiktą karo grėsmės, bet kartu ir dramatiška XXa. istorija, kai Mordovijos lageryje gimusi ukrainiečių poeto Vasilio Stuso ir lietuvio signataro Vidmanto Povilionio draugystė, jų nenugalimas laisvės troškimas ir žūtbūtinė šių dienų ukrainiečių kova už mūsų visų laisvę, talentingų seserų Telniuk dueto kūrybos dėka virto brandžiu sumanymu, kurio dalį išgirsime ir Lietuvoje.

Informaciniai rėmėjai: LRT, BNS, ALFA.LT, 1PSL.LT, Jaunimo gidas.

Projekto partneriai: Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Lietuvos Respublikos kariuomenė, LRT, Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai, Kauno karininkų ramovė, Ukrainos ambasada, aukojimo portalas aukok.lt.

Projekto rėmėjai: Restoranas „Leleko“, restoranas „Borsch“, restoranas – muziejus „Ida Basar“, restoranas „Namų dvasia“,  viešbutis „Europa City Hotel Vilnius“, viešbutis „Domus Maria“, Ukrainos avialinijos, salonas „Sensual Touch“, dizaino studija „Posi Studio“, taipogi „Vilniaus medija“, „Gera Aura“.

Parama bus skirta karo suluošintiems žmonėms, netekusiems rankų ir kojų, šiuo metu besigydantiems Dniepropetrovsko ligoninėje. Už surinktas lėšas Lietuvoje jiems bus pagaminti ir padovanoti individualiai pritaikyti protezai.