Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė I Lapkričio 14 d. Vilnius

Projektai: Įvykę
Tai – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių trombonininkų kvintetas, perkusininkas Robertas Vilčinskas ir liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė. Drąsus kūrybinis eksperimentas pirmą kartą Lietuvoje suskambėjo 2016 m. Birštono džiazo festivalyje, o 2018 m. pradžioje prie jo prisijungus žinomai folklorininkei, projektas pasipildė naujomis spalvomis, kompozicijomis ir sulaukė dar daugiau modernaus folkloro mėgėjų dėmesio.
Pagrindinis šio projekto iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas, dirigentas bei kompozitorius Vytautas Pilibavičius, savo improvizacijomis bei originaliais kūriniais stebinantis klausytojus visoje Europoje. Jo kolegos – klasikinės muzikos ir džiazo atlikėjai, Lietuvos valstybinio, Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai, dalyvaujantys ir džiazo projektuose. Jie – Remigijus Gumuliauskas, Paulius Batvinis, Tomas Karka ir Audrius Stasiulis. Įvairiais muzikos instrumentais grojantis ir daug muzikinių stilių įvaldęs atlikėjas Robertas Vilčinskas kompozicijas praturtina išradinga perkusijos žaisme.
Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės party“, „ZAP.4 elementai“ ir kt.) dalyvė: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man – vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jo kūrime – siūliau man patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės. Vienos gražiausių žemaičių dainų „Pjuovė lonkuoj šėina“ kompozicija buvo sukurta valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo dieną. Jautru ir prasminga.“ Koncerto programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos ir jo bei Jievaro Jasinskio aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, šeimos, karo – dainos iš įvairių Lietuvos regionų. Kūriniuose dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni džiazo harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.
„Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ – šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą ir kartu – naujas puslapis Lietuvos trombonų muzikos istorijoje.

 

Koncerto data:

Lapkričio 14 d. 19 val. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3a)

Bilietus galite įsigyti čia: http://bit.ly/Tromboneproject