II-asis tarptautinis klasikinės gitaros konkursas I vasario 22-24 Vilnius

Projektai: Įvykę

2018 m. vasario 22-24 d. Vilniuje vyks „II-asis tarptautinis klasikinės gitaros konkursas”. Be jokios abejonės, tai bus reikšmingas įvykis Lietuvos gitaros gerbėjams, pedagogams ir moksleiviams. Pastarųjų skaičius kiekvienais metais auga ir jaunieji mūsų šalies gitaristai pelno vis daugiau apdovanojimų užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose konkursuose.

Konkurso organizatoriai – asociacija „Motus Recto“, „Arts Libera International“ ir Lietuvos edukologijos universitetas – neslepia savo ambicijų ateityje šį konkursą paversti prestižiniu ir garsiu visoje Europoje. Kaip informuoja konkurso sumanytojas ir meno vadovas, žymus Lietuvos gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičiaus, konkurse jau užsiregistravo 82 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Estijos, Australijos. Kadangi susidomėjimas renginiu yra tikrai didelis, galima prognozuoti, kad dalyviai bus gerai pasiruošę ir aktyviai varžysis dėl apdovanojimų. Pasirodymus vertins septyni gerai savo šalyse žinomi žiuri nariai iš keturių valstybių. Tai komisijos pirmininkas Evgenij Gridiuško, nariai Inga Raginienė ir Saulius S. Lipčius (Lietuva), Elena Drozdova (Ukraina), Chris Ruebens (Belgija), Sergei Semenenkov (Rusija), Oleg Kopenkov (Baltarusija).

Pasak „Arts Libera International“ vadovo Gintaro Kamsiuko, tarptautinio klasikinės gitaros konkurso Lietuvoje organizavimas ženkliai paskatins šio instrumento populiarumą, profesinio lygio kėlimą, jaunimo susidomėjimą ir užimtumą, leis susipažinti su kitų valstybių pasiekimais ir geriausiomis tradicijomis gitaros meno vystymo srityse, aktyviai populiarins tarptautinį edukacinį, kultūrinį ir socialinį bendradarbiavimą.

Įdomu tai, kad konkurso metu vyks Evgenijaus Gridiuško ir Sergejaus Semenenkovo atviros meistriškumo pamokos, bei gitarų ir natų leidinių gitarai pristatymai. Lietuvos edukologijos universiteto, II-jų rūmų fojė veiks Antakalnio progimnazijos mokinių plakatų, skirtų gitaros konkursui, paroda (kuratorė Edita Rakauskaitė).

Pasak organizatorių, bus padaryta viskas, kad dalyviai jaustųsi patogiai, bei turėtų geras sąlygas repeticijoms. Didelis dėmesys bus skiriamas pozityvaus mikroklimato sukūrimui, kad būtų kuo mažiau psichologinės įtampos konkurso dalyviams.

Visų renginių lankymas – nemokamas. Konkursas vyks Lietuvos Edukologijos Universitete, Antruosiuose rūmuose, T.Ševčenkos g. 31, Vilniuje.

Konkurso pradžia vasario 22 dieną, 10:00 val. Kviečiame apsilankyti ir palaikyti II-ojo tarptautinio klasikinės gitaros konkurso dalyvius.