Flamenko meno festivalis „Siento Flamenco“ I VILNIUS

Projektai: Įvykę

Rugsėjo 24 d.  New York Muzikiniame Teatre, Vilniuje

Rugsėjo 24 d. Vilniaus muzikiniame teatre New York miestiečius ir sostinės svečius vėl džiugins flamenko festivalis „Siento Flamenco“. Išskirtinės melodijos, aistra, veržlumas ir šokio bei muzikos harmonija – tai flamenko festivalio vakaro meniu.

Gimęs Ispanijos kraštuose, flamenko menas spėjo pavergti įvairių šalių gyventojus bei nepalieka abejingų ir Lietuvoje. Kasmet besiplečiantis flamenko mėgėjų, o kartu ir atlikėjų ratas, leido šiemet klausytojams pasiūlyti dar brandesnį, dar didesnį ir dar spalvingesnį flamenko festivalį. Flamenko – tai emocijų išraiška, apjungianti muziką, dainą ir šokį. Šiemet flamenko festivalyje pasirodysiantys dainininkai, gitaristai ir šokėjai pradžiugins klausytojų ausis pačiais įvairiausiais flamenko stiliais. Galėsite iš arčiau susipažinti su šiuo aistra alsuojančiu menu ir kas žino, gal tapsite pačiu karščiausiu šio meno gerbėju.

Šių metų „Siento Flamenco“ festivalio dalyviai ketina nustebinti klausytojus naujais, autoriniais darbais, taip pat dar niekur negirdėtomis temperamentingomis programomis, čia ir dabar kuriamomis improvizacijomis, eksperimentais bei kitais muzikiniais siurprizais. Itin karštas ir aistringas vakaras tikrai užkurs publiką ir privers pamiršti rudens žvarbą. Juk flamenko – tai aistra, temperamentas, netikėtumas, proveržis ir tiesiog žaižaruojančios emocijos.
Nepraleiskite galimybės pasimėgauti liepsnojančiu „Siento Flamenco“ vakaru.
Flamenko festivalyje savo talentą demonstruos ir publiką žavės aukščiausios klasės menininkai, pasiruošę parodyti flamenko iš visų pusių. Taip pat bus galima išgirsti ir specialiai „Siento Flamenko“ festivaliui susikūrusią sostinės gitaristų kompaniją „Vilnius Guitar Trio“.

Festivalyje dalyvaus – „Vilnius Guitar Trio“ (Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas, Andžej Zujevič), „Šou Marina de flamenco“, gitaristas Marius Zableckas, gitaristų Martyno Kuliavo ir Aleksandro Teno duetas, flamenko klubas „Tientos“, Sandra Muningytė (La Sandra) ir flamenko šokio studija FLAMENKO.LT, flamenko šokio studija „Flamenko akademija“, „Vilnius Guitar Trio“ ir Sandros Muningytės (La Sandra) ansamblis, gitaristas Šarūnas Šimelionis ir grupė „Ars Longa“, Liucija Puidokaitė ir grupė, flamenko šokio grupė „Solea“, Aušrinė Vyšniauskaitė.

FESTIVALIO DALYVIAI

„Vilnius Guitar Trio“
Virtuozų ansamblis, susikūręs prodiuserinės kompanijos „Ars Libera International“ iniciatyva. Šiame unikaliame projekte savo talentą ir jėgas suvienijo trys gitaros sielos ir profesionalai: Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas ir Andžej Zujevič. „Vilnius Guitar Trio“ susivienijo į vieną ansamblį specialiai flamenko meno festivaliui „Siento flamenco“, įvyksiančiam šių metų rugsėjo mėn. 24 d. Vilniuje. Gitaros meistrai ir žinomi menininkai jau paruošė įspūdingą koncertinę programą, kurioje skambės tokių gitaros grandų kaip Paco de Lucia, Al di Meola, Gipsy Kings kompozicijos ir jų autorinė muzika. „Vilnius Guitar Trio“ kaip profesionalus gitaristų ansamblis turi didžiulį kūrybinį potencialą. Spalio mėnesį jau įvyks koncertinis turas Lietuvoje, po kurio menininkai vyks koncertinių gastrolių į užsienį.

“Šou Marina de flamenco“
Marina – flamenko artistė ir profesionali šokėja, bei choreografė, kuri aktyviai praktikuoja flamenko meną Barselonoje, Ispanijoje. Kartu su šokėjų trupe įkūrė „Šou Marina de flamenco“ ir gastroliuoja įvairiose pasaulio šalyse, bei Lietuvoje.

Flamenko gitaristas Marius Zableckas
Profesionalus flamenko gitaristas ir šio meno propaguotojas. Studijavo flamenko Ispanijoje meną pas žymius gitaristus ir pedagogus. Nuolat dalyvauja įvairiuose meno projektuose kaip solistas ir flamenko ansamblių atlikėjas. Didelę įtaką Mariaus kaip gitaristo karjerai padarė žymus flamenco gitaristas Paco de Lucia.

Martyno Kuliavo ir Aleksandro Teno gitarų duetas
Du charizmatiški gitaristai, puikūs profesionalai Martynas Kuliavas ir Aleksandras Tenas, flamenko festivalyje pristatys savo autorines kompozicijas, kuriose bus daug jausmo, romantikos ir meilės gitarai, bei ispaniškai kultūrai. Jų duetas visada sukuria nepakartojamą nuotaiką savo klausytojams ir pripildo širdis muzikos garsais.

Flamenko klubas „Tientos“
„Tientos“ – tai flamenco mylėtojų klubas Vilniuje, kuriam vadovauja Ilona Čibirienė ir Marina Golubeva. Čia vyksta flamenco šokių, ritmo, dainavimo užsiėmimai. Mūsų mokyklos dėstytojai nuolat tobulinasi Ispanijoje ir kitose šalyse. Mes kol kas vieninteliai Lietuvoje, kviečiantys flamenco meistrus iš Ispanijos, organizuojame seminarus ir kursus. Mokėmės pas Lidia Pousa Gomez , Marianna Verdecia, Francesca Grima , Clarisa di Salvo, Jose Ismael Sierra Flores, Sandra Cisneros, Tamara Lucio Roales, Chua Alba, Luis Luis, Javier Gomez, Beatriz del Pozo, Sebastian Sanchez, Natalia Meiriño ir kt. Klubo idėja – suburti bendraminčius, suteikti galimybę pasimokyti įvairiems šio muzikos ir šokio stiliaus mėgėjams, profesionalams, pasidalinti patirtimi bei žiniomis. Bendraujame su panašiais klubais iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ispanijos bei kitų šalių. Pagrindinis „Tientos“ tikslas – džiaugsmas, kuris padeda rasti laiko sau ir pomėgiui šokti. Todėl nuolat rengiame flamenco vakarus. Norime, kad žmonės, atėję į mūsų fiestas, taip pat pasidžiaugtų ir pažadintų flamenco dvasią savo širdyse. Norime perduoti tą jausmą, nuoširdumą, jėgą ir energiją visiems. Mums flamenco ne tik uždeganti aistra ir magija – tai dar ir paprastas moteriškas džiaugsmas, šypsenos, tylus žemiškas liūdesys.

Sandra Muningytė “ La Sandra“ ir flamenko šokio studija FLAMENKO.LT
Profesionali flamenko šokėja ir choreografė, „Flamenko šokio teatro“ įkūrėja, 2012 metais apsigynusi ir įgijusi Ispanijos šokio instituto “Alicia Alonso” scenos menų magistro laipsnį bei studijavusi visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje “Amor de Dios” (Madridas), pas tokius flamenko virtuozus kaip Maria Juncal, Joaquin Grilo, La Lupi, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, David Paniagua ir kt. 2012 m. Madrido teatre kartu su kolegomis pristatė eksperimentinį šokio spektaklį „J.S.Bachas: Goldbergo variacijos“, o 2015 m. jau ir Lietuvoje pristatė žiūrovų lūkesčius pranokusį debiutinį flamenko šokio spektaklį „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“. Flamenko šokių studija „FLAMENKO.LT, kuriai vadovauja Sandra – viena perspektyviausių ir didžiausių flamenko šokių mokyklų Lietuvoje. Įkurta 2012 m., ji taip žaibiškai išpopuliarėjo, kad studija jau gali pasigirti keliomis dešimtimis įvairiausio amžiaus ir profesijų šokėjų, gausybe šoktų koncertų, projektų, gėlių ir žiūrovų aplodismentų.

Flamenko šokio studija „Flamenko akademija“
“Flamenco akademija” yra pirmoji šokio mokykla, atnešusi flamenko tradicijas į Lietuvą. Savo aktyvią veiklą pradėjo nuo 2003 metų. Šiandieną „Flamenko akademija“ mokina flamenko šokio subtilybių ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Flamenkas – labai individualus. Šokdamas gali išlaisvinti visas emocijas – nuo vienatvės iki džiaugsmo. Jame gali atrasti tai kas tavo ir papasakoti savo istoriją. Apie flamenką galima kalbėti labai daug, nes flamenkas – tai laisvė.

Liucija Puidokaitė ir grupė
Flamenko šokėja ir propaguotoja šiuo menu susidomėjo 2003 m. Nuo to laiko aktyviai šoka ir dalyvauja įvairiuose projektuose. Tobulina šokio subtilybes pas žymius Ispanijos flamenko šokio profesionalus. „Flamenco man yra gyvenimo mokyklos dalis, o patirtas gyvenimo pamokas išreiškiu flamenco šokyje. Flamenco – tai erdvė tobulėjimui įvairiausiom prasmėm“. Drauge su Liucija festivalyje dalyvaus vokalistė Agnietė Laurinaitytė ir perkusininkas.

Flamenko šokių grupė ,,Soleá“
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro flamenko šokių grupė ,,Soleá’“ su džiaugsmu grįžta į festivalį Siento Flamenko. Ką tik dešimties metų jubiliejų atšventęs kolektyvas festivalio svečiams ruošia specialų pasirodymą: meilės gyvenimui kupini flamenko ritmai darganotą rudens vakarą kvies iškeisti į nesibaigiančią Andalūzijos vasarą. Aistra pulsuojanti muzika, šokio judesiais perteiktas gyvenimo ritmas ir į svajų pasaulį perkeliantis pasirodymas… ,,Soleá“ žada nepaprastą programą.

Aušrinė Vyšniauskaitė
Flamenco šokėja Aušrinė Vyšniauskaitė yra gavusi klasikinį paruošimą, 1995-2003 m. lankė baleto studiją „Liepsnelė“, vėliau keletą skirtingų šokių mokyklų, 2009-2012 mokėsi flamenco šokio Lietuvoje. Šiuo metu šokėja yra grįžusi į Lietuvą po studijų Ispanijoje. Gyvendama Granados mieste mokėsi šokio meno tarptautinėje Flamenco Manolete mokykloje privačiose ir grupinėse pamokose.

Iki pasimatymo!
ARS LIBERA INTERNATIONAL komanda