„ENSEMBLE OKTAVA“ TURAS LIETUVOJE

Projektai: Įvykę

KONCERTAI ĮVYKO:

04.27 – 19:00 VILNIUJE, Šv. Kotrynos bažnyčioje
04.28 – 18:00 KAUNE, valstybinėje filharmonijoje
04.29 – 19:00 VILNIUJE, Šv. Kotrynos bažnyčioje (renginyje „GITAROS FIESTA- 2015“)
05.01 –  19:00 BIRŠTONE, Kurhauze

 

Balandžio mėnesį Lietuvoje koncertavo tarptautinį pripažinimą pelnęs duetas iš Norvegijos „Ensemble Oktava“ – Oslo filharmonijos altininkas Povilas Syrrist-Gelgota ir žymus Norvegijos gitaristas Anders Clemens Oien.

Pernai rudenį šie puikūs muzikai koncertavo Lietuvos meno festivalyje „Šiaurės pašvaistė 2014“, žavėdami publiką aistringu grojimu ir betarpišku bendravimu su publika. Subtilus ir veržlus skambesys, skoninga meninė programa, aukščiausio lygio meistriškumas – būdingi dueto „Ensemble Oktava“ bruožai. Ansamblis dažnai koncertuoja skirtingos sudėties – nuo dueto iki kvinteto, kūrybingai pritaikydamas savo programą ir instrumentinę sudėtį pačiam įvairiausiam klausytojui bei koncertinei erdvei.

Šį kartą “Ensemble Oktava” pristatė unikalią alto ir gitaros dueto programą, kurioje į darnią visumą susiliejo auksinė Franco Šuberto klasika, senovinės norvegų liaudies melodijos, ugningi ispaniški ritmai ir ilgesingas argentinietiškas tango.

Duetą gitaros gerbėjai galėjo išgirsti ir savo pamėgtame “Gitaros fiesta 2015” koncerte Vilniuje, balandžio 29d, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

„Muzika yra unikali jausmų kalba, nepaisanti tautinių, valstybinių ar socialinių sienų. Neįsivaizduoju, kaip be jos gyvenčiau…. O visų brangiausias – kamerinis muzikavimas. Potyris, kai grojame suprasdami viens kitą visai be žodžių ir tarsi kartu kvėpuodami panyrame į muzikos gelmes, yra toksai stiprus, jog virsta troškimu pasidalinti juo su salėje esančiu klausytoju. Tebus ir jis pakylėtas virš kasdienybės, drauge su mumis pasinerdamas į bendrą muzikinę tėkmę.“

Povilas Syrrist-Gelgota

Ačiū visiems žiūrovams, kurie atvyko į koncertus!

ARS LIBERA komanda

collage11