Dokumentinio filmo „Žodis iš S raidės“ seansas liepos 22 d.

Projektai: Įvykę

Liepos 22 d. 16 val. Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisierės Lisos Klein dokumentinę juostą „Žodis iš S raidės“.

Tai filmas, kuris pasakoja bandžiusių nusižudyti žmonių istorijas, tačiau nesiekia šokiruoti ar bauginti. „Žodis iš S raidės“ koncentruojasi ne į statistiką, atvirkščiai kviečia ne tik susimąstyti, kalbėti apie sudėtingas situacijas, bet ir viltingai nusišypsoti. Jauna fotografė, dviejų vaikų tėtis, žmogaus teisių aktyvistė, – tai žmonės, kurie gyvena įprastą gyvenimą. Kino juostoje fiksuojami netikėti asmeniniai atradimai, jautrūs išgyvenimai ir komiškos situacijos.

Šiuo renginiu JAV ambasada Lietuvoje tęsia beveik metus truksiantį žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės stiprinimui skirtą dokumentinių filmų turą, per kurį dešimties mažųjų šalies miestų gyventojai turės progą susipažinti su amerikietiška šių dienų aktualijų – verslumo, jaunimo problemų, mokslo, kultūros bei žmogaus teisių – perspektyva. Filmų peržiūros rengiamos pagal JAV Valstybės departamento remiamą kino diplomatijos programą „American Film Showcase“.

Po peržiūros žiūrovai ir svečiai kviečiami dalyvauti filmo aptarime su JAV ambasados Lietuvoje, Širvintų rajono savivaldybės, visuomeninių organizacijų atstovais ir bendruomene.

Renginys nemokamas!