Dokumentinio filmo „Būk mano kaimynu“ seansas

Projektai: Įvykę

Spalio 9 d. 15 val. Jurbarko krašto muziejuje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisieriaus Morgano Nevilio dokumentinę juostą „Būk mano kaimynu!“
Filmas pasakoja apie dvasininką, lėlininką, rašytoją ir prodiuserį, kuris daugiau nei trisdešimt metų televizijos eteriu kasdien skleidė gerumo bangas amerikiečių šeimoms. Populiarioje laidoje „Pono Rodžerso kaimynai“ Fredas ir jo lėlės bei laidos svečiai stengdavosi jauniausiems žiūrovams suprantama kalba ir forma aptarti aktualias temas ir reikšmingiausias gyvenimo problemas. Nors Fredas dažniausiai prisimenamas kaip jaukumą skleidęs, minkštą megztinį dėvintis, švelnaus balso TV laidos vedėjas, vis dėlto, Fredo Rodžerso karjeros kelias atspindi gilesnį užmojį – įtvirtinti sklandaus, logiško ir geraširdiško kalbėjimo apie svarbias temas su vaikais poreikį bei parodyti kaip televizija galėtų tarnauti visuomenės labui. Dokumentinėje juostoje „Būk mano kaimynu!“ filmo autorius, JAV kino akademijos apdovanojimo laureatas režisierius Morganas Nevilis šių dienų žiūrovui pristato radikaliąsias Fredo Rodžerso gerumo idėjas ir nuostatą, kad net ir keičiantis visuomenės vertybėms ir įsvyraujant nuostatai, kad televizija patraukia auditorijos dėmesį vaizduodama skandalingą informaciją, labai svarbu yra apsaugoti vaikystę.
Šiuo renginiu JAV ambasada Lietuvoje tęsia beveik metus truksiantį žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės stiprinimui skirtą dokumentinių filmų turą, per kurį dešimties mažųjų šalies miestų gyventojai turės progą susipažinti su amerikietiška šių dienų aktualijų – verslumo, jaunimo problemų, mokslo, kultūros bei žmogaus teisių – perspektyva. Filmų peržiūros rengiamos pagal JAV Valstybės departamento remiamą kino diplomatijos programą „American Film Showcase“.
Po peržiūros žiūrovai ir svečiai kviečiami dalyvauti filmo aptarime su JAV ambasados Lietuvoje bei Jurbarko kultūros, švietimo ir žiniasklaidos organizacijų atstovais.
Renginys nemokamas!