Ian Maksin

Čikagoje gyvenantis kompozitorius ir violončelininkas Ian Maksin jau yra pelnęs tarptautinį pripažinimą dėl savo unikalaus stiliaus ir sugebėjimo violončelę išnaudoti visapusiškai. Kaip solistas, kasmet jis surengia per 200 koncertų Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje. Jo neseniai išleistas albumas „Soul Companion“ pelnė daug puikių atsiliepimų iš muzikos kritikų ir klausytojų visame pasaulyje.

Be to, kad jis yra puikus klasikos atlikėjas, Ian‘as puikiai išmano ir kitus muzikos stilius: jazzą, bliuzą, flamenco, roką, R&B, taip pat maišo juos tarpusavyje taip suteikdamas atlikimui naujų spalvų. Jis dažnai matomas bendradarbiaujant ir su kitais artistais iš tokių šalių kaip Marokas, Kuba, Serbija, Iranas, Pakistanas, Indija, Ispanija, Meksika, Japonija ir kt. Kaip artistas – svečias jis koncertavo kartu su tokiais artistais kaip Andrea Bocelli, P. Diddy, Snoop Dogg, Gloria Estefan and Barry Gibb. Jis taip pat buvo apšildančiuoju artistu prieš Stingo ir jo gitaristo Dominic Miller  pasirodymus. Daugiau skaitykite: www. ianmaksin.com

Auksinės klasikos ir miuziklų dainos

„Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ – tai jausminga, romantiška, veržli ir pilna pozityvios energijos muzika, kurią atlieka  aukščiausios klasės muzikai – jausmingo ir romantiško balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko virtuozas Zbignevas Levickis. Šis koncertinis turas tai žymių menininkų noro atskleisti scenoje balso ir smuiko meilę bei savo nuoširdumo ištikimai publikai išraiška, kuri nuolat jaučiama koncertų metu.

Zbignevo Levickio ir Vaidos Genytės koncertuose, klausytojai apdovanojami tikra nuoširdžių emocijų jūra. Virtuoziški Zbignevo pasažai ir kerintis Vaidos vokalas, pritariant jausmingam Laurynos Lankutytės fortepijono skambesiui, susilieja į galingą ir vientisą muzikinę energiją, kuri pakeri publiką nuo pat pirmų garsų.

Visame pasaulyje žinomų kompozitorių A. Vivaldžio, C. Orfo, A. Piacolos, M. Ravelio, A. L. Vėberio, A. Mocarto, I. Kalmano, I. Mončio ir kt. kompozitorių auksinės dainos ir melodijos suskamba naujai, netikėtai ir įtaigiai kaip dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje. Klausytojų taip pat laukia ir pasaulinė premjera – smuiko virtuozo Zbignevo Levickio autorinis kūrinys „Maestro“.

Amber Quartet

Ar girdėjote kaip skamba gintaras? „Amber quartet“ – neseniai susibūręs unikalus Lietuvos gintarinių styginių kvartetas. Tai vienintelis pasaulyje kolektyvas, griežiantis specialiai jiems pagamintais gintariniais instrumentais. „Amber quartet“ meno vadovas – smuiko virtuozas Vytautas Mikeliūnas. Jis subūrė eksperimentuoti nebijantį kolektyvą: antrasis smuikas – Tadas Dešukas, altininkė – Dovilė Juozapaitienė, violončelininkas – Vaidas Tamošiūnas.

Koncerto metu keturi profesionalūs muzikantai išlaisvins milijonų metų gamtos darbą ir styginiai suskambės visiškai naujais tembrais. Renginys muzikos mėgėjams ir gurmanams žada netikėtų improvizacijų, specialiai gintariniams instrumentams pritaikytų kūrinių aranžuočių ir nuotaikingų muzikos garsų rinkinį. Koncerto programa: Chick Corea, Joe Zavinula, Richard Galliano, George Gershwin ir kt. autorių kūriniai, aranžuoti gintariniams instrumentams.

Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė

Tai – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių trombonininkų kvintetas, perkusininkas Robertas Vilčinskas ir liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė. Pagrindinis projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas, dirigentas bei kompozitorius Vytautas Pilibavičius, savo improvizacijomis bei originaliais kūriniais stebinantis klausytojus visoje Europoje. Jo kolegos –  klasikinės muzikos ir džiazo atlikėjai, Lietuvos valstybinio, Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai, dalyvaujantys ir džiazo projektuose. Jie – Remigijus Gumuliauskas, Paulius Batvinis, Tomas Karka ir Audrius Stasiulis. Įvairiais muzikos instrumentais grojantis ir daug muzikinių stilių įvaldęs atlikėjas Robertas Vilčinskas kompozicijas praturtina išradinga perkusijos žaisme.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų  dalyvė: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man – vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jo kūrime – siūliau man patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės. Vienos gražiausių žemaičių dainų „Pjuovė lonkuoj šėina“ kompozicija buvo sukurta valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo dieną. Jautru ir prasminga.“

Projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos ir jo bei Jievaro Jasinskio aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, šeimos, karo – dainos iš įvairių Lietuvos regionų. „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ – dar vienas šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą ir kartu – naujas puslapis Lietuvos trombonų muzikos istorijoje.

Domo Emigrantes

Muzikantai susibūrė į vieną komandą 2009 metais ir nuo to laiko atlieka aistringą, pietų Italijos dvasia alsuojančią muziką, pripildytą to krašto etniniais elementais, spalvomis bei originaliomis, pačių muzikantų sukurtomis aranžuotėmis. Įdomiausios melodijos atliekamos su instrumentais iš viso pasaulio – Kurdišku sazu, etnine fleita, perkusija, akordeonu, buzukiu, smuiku bei violončele.

Domo Emigrantes nuolat koncertuoja ne tik geriausiose Italijos koncertų salėse, bet ir  aktyviai dalyvauja prestižiniuose Europos, Azijos bei JAV muzikos festivaliuose. Begalinė meilė gimtosios šalies melodijoms, didžiulė aistra ir užsidegimas, leido atlikėjams pasiekti tarptautinį pripažinimą bei savo pasirodymais sužavėti publiką visame pasaulyje.

Jau po pirmųjų pasirodymų scenoje, Domo Emigrantes buvo labai palankiai įvertinta meno gerbėjų, muzikos kritikų ir žiniasklaidos atstovų už originalumą, profesionalumą, emocingą muzikavimą ir nuoširdų bendravimą su publika.

Pripažinta grupė yra gavusi svarbiausią Italijos muzikos apdovanojimą ir išleidusi ne vieną muzikos įrašų rinkinį. Domo Emigrantes nariai – šeši pozityvūs, kūrybiški, energingi ir profesionalus muzikantai-multi instrumentalistai, gebantys  scenoje sukurti jausmingą ir romantišką nuotaiką. Lyderis Stefano Torre – grupės vokalas, gitaristas taip pat grojantis mandolina. Jam pritaria vokalistai ir perkusininkai Filippo Renna bei Ashti Abdo. Akordeonu grupėje groja Lello La Porta, smuiku – Andrea Dall’Olio, o violončele pritaria Gabriele Montanari.

Vincenzo Cipriani

Vincenzo Cipriani yra italų pianistas, kompozitorius, vargonininkas, aranžuotojas ir mokytojas „E.R. Dune“ muzikos konservatorijoje Materoje (Italija). Jis yra projekto „Ensemble Eclectic Inside“ (styginių orkestras, fortepijonas, vokalistas, saksofonas ir ritmo skyrius) įkūrėjas ir direktorius.

Vincenzo Cipriani kompozicijoms dažniausiai būdinga tam tikra kalba, taip pat kompozicijos stilius, kuris yra įvairių muzikos žanrų ir formų, tokių kaip džiazas, klasika ir pop, rezultatas. Tai tam tikra kalba, kuri gali apimti platesnę ir nevienalytę auditoriją. Atlikėjas bendradarbiavo su Klaipėdos teatro kameriniu orkestru, choru „Polifonija“, „Kristupo“ vasaros festivaliu bei atlikėjais Vaida Genyte ir Jonu Sakalausku.

Michael Levy: antikinės lyros kompozitorius ir atlikėjas

Michael Levy yra daugiatalentis muzikantas ir daug sukūręs kompozitorius. Nuo 2006 metų jis skyrė savo unikalius gabumus antikinės lyros grojimo technikai tirti ir atkurti. Remdamas šią techniką senovinėmis lyros muzikantų iliustracijomis bei įvairiomis grojimo technikomis, vis dar praktikuojamomis Afrikoje, nuo 2008 metų jis savarankiškai išleido arti 30 beveik visiškai originalių antikinės lyros skambesio albumų.

2013 metais, Michael Levio prisidėjimas prie bandymų atkurti senovės muziką nusipelnė akademinio pripažinimo ir buvo paskelbtas 2013 metų laidos „The American Harp Journal“ (Amerikos arfos žurnalo) išleistame straipsnyje. Straipsnis, parašytas Dianos Rowan, buvo pavadintas „Universali lyra: trys perspektyvos“.

Nuo 2014 metų, Michael taip pat artimai bendradarbiauja su Luthieros, specialistais lyrų replikų gamintojais iš Thessaloníki, Graikijos. Kartu jie siekia įgyvendinti įkvėpiantį projektą „Lyre 2.0 Project“, siekiantį sugražinti nuostabiąsias lyras iš antikos į kiekvieno šių laikų muzikanto rankas. Šis projektas dabar skelbiamas kaip naujas įrašas pasaulinio garso „Ancient History Encyclopedia“.

28f52f61d62e98dd5c20d7ef4647c873Michael_Levy_Luthieros_kithara

Martyno Kuliavo ir Alex Ten gitarų duetas

Šie du muzikantai – tokie panašūs atlikimo virtuoziškumu, bet kiekvienas turintis savitą atlikimo manierą, puikiai dera duete. Jų skirtingumas, atskleidžiamas muzikinėje bendrystėje priverčia klausytoją patikėti ne tik jų nepaprastu gebėjimu groti drauge, bet ir atveria tikrą vyrišką, autentišką muzikinio skonio ryšį. Grodami drauge abu muzikantai gali sau leisti nevaržomai improvizuoti, šmaikštauti ir vienas kitą nustebinti.

Debiutavęs kaip talentingas roko gitaristas, Martynas Kuliavas tapo visaverčiu originaliu muzikos kūrėju. 1997 m. Martynas buvo apdovanotas „Bravo“ statulėle bei įvertintas kaip geriausias instrumentalistas. Atlikėjas taip pat yra grupės „Bovy“ įkūrėjas, visų jos dainų autorius. Martynas grojo su viena ryškiausių Lietuvos roko grupių „Rebelheart“, scenos legenda Gyčiu Paškevičiumi, bliuzo karaliene tituluojama Arina, grupėmis „Naktinės Personos“, „SKAMP“, „Pelenai”, aktoriumi Vidu Petkevičiumi, Ieva Prudnikovaite, Šv. Kristoforo orkestru ir kt. Šiuo metu dalyvauja įvairiuose koncertiniuose projektuose kaip gitaristas bei kūrinių autorius ir aranžuotojas, prodiusuoja savo bei kitų kūrėjų dainas.

Alex Ten groja gitara nuo šešerių metų ir jau ilgą laiką yra ryški žvaigždė Lietuvos scenoje. Dėka savo visapusiškumo, Alex koncertuoja su įvairiais muzikantais Lietuvoje: Gyčiu Paškevičiumi, Andriumi Kaniava, Marijonu Mikutavičiumi,  Ieva Prudnikovaite, Gintaru Šulinsku, Ričardu Baniu, Mantu Jankavičiumi ir kt.

Vilnius Guitar Trio

Tai išskirtinė meninė programa kurioje pristatomos plačios gitaros galimybės. Suvieniję savo meistriškumą, jėgas ir kūrybinį polėkį geriausiose scenose koncertuoja trys pripažinti gitaros virtuozai: Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinksas ir Andžej Zujevič. Trys meniškos sielos, trys patirtys ir trys gitaros. Paruošę įspūdingą koncertinę programą, žymūs gitaristai kviečia klausytojus į autorinius vakarus „Vilnius Guitar Trio“ kompanijoje.

Savo muzikiniame meniu klausytojams paruošę tokių pasaulinio garso kompozitorių kaip Astor Piazzolla, Paco de Lucia, Al di Meola, V. A. Mocarto, Gipsy Kings, Chick Korea, The Beatles, Benny Goodman, Led Zeppelin, The Eagles, Bob Marley kompozicijas, gitaros virtuozai stebina ir pačių gitaristų sudėliota autorine muzikos mozaika. Profesionalios scenos meno atlikėjų tarpe „Vilnius guitar trio“ jau užsitikrino aukštą įvertinimą kaip išskirtinis gitaristų ansamblis, turintis didžiulį kūrybinį potencialą. Ansamblio koncertinė programa labai plati ir spalvinga, apjungianti romantiškąjį fusion, klasiką, džiazą, flamenko ir net roką.

Vilnius Guitar Trio 1 Vilnius Guitar Trio 2

Jazz brothers2Jazz brothers3

Jazz Brothers

Gydanti, o gal net stebuklinga muzika. Matyt taip būtų galima apibūdinti džiazą. Tokią muziką meno gerbėjams pristato įspūdingas žinomų Lietuvos džiazo atlikėjų profesionalų kolektyvas „Jazz Brothers“. Šis ansamblis tai ilgametė patirtis įvairiose muzikos sferose, apjungta į vieną savitą, išskirtinį muzikavimą, mielą išlavintai ausiai ir tikrojo meno pasiilgusiai sielai.

Fusion stilių primenanti muzika – tai kvinteto „Jazz Brothers“ arkliukas, nepaliekantis abejingų klausytojų. Tai  lengvas, pagavus, labai azartiškas ir temperamentingas, todėl labai mėgstamas klausytojų ir ilgam paliekantis širdyje romantišką nuotaiką muzikavimas. O ką kalbėti apie puikius džiazo atlikėjus, kurie svaiginamai įsuka publiką į improvizacijų gelmes.

„Jazz Brothers“ kvintetą 2001 m. subūrė žymus gitaristas ir kompozitorius Artūras Chalikovas. Tai kolektyvas, apvažiavęs ir pozityviomis emocijomis bei įtaigiu muzikavimu džiuginęs Lietuvos ir užsienio džiazo mėgėjus. Per didelę bendro muzikavimo patirtį, daug kartų dalyvavę įvairiuose Lietuvos ir užsienio džiazo festivaliuose, per 14 gyvavimo metų šis kvintetas nepabūgo priimti į ansamblį ir daugybę žinomų džiazo brolių.

Tango Argentino

Autentiškas ir nuoširdus meilės ir aistros šokis į Lietuvą atvyksta tiesiai iš pačios tango tėvynės Argentinos. Scenoje kartu pasirodo charizmatiškieji tango meistrai,  tarptautinių konkursų ir festivalių laureatai – šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez, gitaros virtuozas Artūras Chalikovas ir smuikininkė Diemantė Merkevičiūtė. Skambant pasaulinio garso kompozitorių Astor Piazzolla,  Jose Padula,  Juan Carlos Cobian,  Francisco Canaro,  Carlos Gardel,  Mariano Mores melodijoms, scenoje jie skleidžia argentinietiško tango dvasia.

„Tango nėra vien žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje jis gyvena nuo vaikystės, išraiška. Šiame šokyje tu gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo.“, – aistringąjį tango šokį apibūdina tradicinio „gyvojo“ tango meistras Carlos Rodriguez iš Buenos Airių.

Atlikėjai siūlo magišką tikro argentinietiško tango spektaklį, kuris pritrauks visus neabejingus karštam emocijų pilnam vakarui.

 

dsc_4765-3

10514912_10152538932527430_1776026848_n10514988_10152538955947430_1459735691_n

Gantriis-Zimmermann gitarų duetas

Gantriis-Zimmermann gitarų duetas susikūrė Volkmar Zimmerman ir Kristian Gantriis jau kartu grojus daugelį metų Corona Gitaros Kvartete. Koncertuodami šiame kvartete, jie sukūrė visiškai naują repertuarą, skirtą gitaros kvartetams, taip gaudami tvirtą reputaciją ir pripažinimą ne tik klasikinės muzikos scenoje, bet ir bendrose muzikos platybėse. Taigi, oficialiai paversti savo šiltą muzikinę brolystę gitaros duetu muzikantams buvo labai natūralus žingsnis.

Koncerto repertuaras susidaro iš originalios gitarų muzikos bei būtent Gantriis-Zimmerman duetui parengtų kompozicijų. Duetas artimai bendradarbiauja su kompozitoriais ir aranžuotojais iš visų pasaulio kraštų, siekdami sukurti puikų, geriausiai dueto talentą atskleidžiantį repertuarą. Jį sudaro įvairiausi kūriniai, nuo melodišku improvizaciniu minimalizmu pasižyminčių tradicinių danų liaudies dainų, kora muzikos iš Malio, ispaniško impresionizmo, argentinietiško tango bei modernios gitaros muzikos iš Danijos, Kanados ir kitų valstybių. Keli iš daugybės dueto partnerių yra aranžuotojai/kompozitoriai Derek Gripper ir Reza Khota (SA), danų kompozitorius Svend Hedegaard ir argentiniečių aranžuotojas/kompozitorius Pepe Ferrer.

Justina Auškelytė

Jaunosios kartos lietuvių smuikininkė Justina Auškelytė žavi publiką savo unikaliu muzikiniu jautrumu, lakia vaizduote, virtuoziškumu ir gebėjimu muzikos garsais perteikiamomis emocijomis suvirpinti klausytojų širdis. Žinoma dėl savo pasiekimų smuikininkų konkursuose ir pasirodymuose tarptautiniuose festivaliuose, Justina yra apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkomis už muzikinius nuopelnus Lietuvai. Tačiau smuikininkė nesureikšmina savo pasiekimų.

Justina yra apdovanota svarbiausiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose smuikininkų konkursuose Lietuvoje: nuo 2000-ųjų metų keturis kartus iš eilės ji tapo laureate Respublikiniuose Balio Dvariono smuikininkų konkursuose, o 2008-aisiais metais Tarptautiniame Balio Dvariono konkurse iškovojo Grand Prix laureatės vardą. Smuikininkė laimėjo I-ąsias vietas Tarptautiniame Sauliaus Sondeckio (2006) bei Respublikiniame Raimundo Katiliaus (2007) konkursuose. 2009-aisiais metais Justina laimėjo II-ąją vietą prestižiniame Tarptautiniame Jaschos Heifetzo konkurse. Jos biografiją puošia kiti įvairūs apdovanojimai tarptautiniuose konkursuose Latvijoje, Čekijoje ir Rumunijoje.

16-os konkursų laureatė bei diplomantė reguliariai kviečiama pasirodymams didžiosiose Lietuvos scenose su pripažintais Lietuvos orkestrais bei kameriniais ansambliais.

smuikas