Martynas Kuliavas: „Aš ne tas žmogus, kuris sustoja nuo plojimų“ I bernardinai.lt

„Kodėl nepabandžius prisiliesti prie mūsų muzikinio paveldo perlo šiuolaikiniu žvilgsniu? Sutartinių ir naujų harmonijų derinys gali tapti nauju atradimu“, – taip būsimus koncertus pristato Martynas KULIAVAS. Apie juos ir apie kūrybos kelio atradimus – pokalbyje su pačiu muzikos kūrėju ir vienu geriausių gitaros meistrų Lietuvoje.

Martynai, Lietuvoje tu esi labiausiai žinomas kaip daugelio Marijaus Mikutavičiaus ir kitų atlikėjų dainų muzikos autorius, talentingas gitaristas. Scenoje esi jau daug metų. Tačiau dabar tavo kūrybinį aruodą pripildė visai kitos pakraipos muzika – esi parašęs mišių giesmes, kuri savo instrumentinę muziką. Kaip įvyko tokie posūkiai?

Instrumentinę muziką kuriu seniai, man tai nėra nauja. Visada buvo įdomu kurti viską – ir dainas, ir instrumentinę muziką. Tiesiog gal ji nėra tokia populiari Lietuvoje. Turbūt todėl ir mano pirmas instrumentinis albumas išėjo tik 2011 metais, nors kai kurie kūriniai buvo sukurti vos ne prieš dešimtmetį.

Mišių giesmės atsirado paskelbus konkursą Jaunimo dienų mišioms sukurti. Pažvelgiau į tai kaip į galimybę ir naują iššūkį. Anksčiau nekurdavau muzikos jau esančiam tekstui, o čia kaip tik taip ir reikėjo kurti. Ir mano nuostabai buvo lengva. „Tėve mūsų“ atrodė kaip neįmanoma misija. Bet Šventoji Dvasia tikrai vedė, ir išėjo giesmė. Džiugu, kad ji populiarėja ir jau giedama kai kuriose Lietuvos bažnyčiose.

Daugiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-03-30-martynas-kuliavas-as-ne-tas-zmogus-kuris-sustoja-nuo-plojimu-pagyru-ar-geliu/157435