Grupė „Jazz Brothers“ kviečia į magišką kelionę džiazo ritmu

Jau šį penktadienį Vilniuje koncertuos retai girdimas žinomų Lietuvos džiazo atlikėjų – profesionalų kvintetas „Jazz Brothers“.

Fusion stilių primenanti muzika – tai kvinteto „Jazz Brothers“ arkliukas, nepaliekantis abejingų klausytojų. Tai lengvas, pagavus, labai azartiškas ir temperamentingas, todėl labai mėgstamas klausytojų ir ilgam paliekantis širdyje romantišką nuotaiką muzikavimas. O ką kalbėti apie puikius džiazo atlikėjus, kurie svaiginamai įsuka publiką į improvizacijų gelmes ir nepaleidžia net pasibaigus koncertui. Jie tai daro išties meistriškai, nukeldami klausytojus į naują erdvę kur pradingsta žmogiški gyvenimo rūpesčiai ir žemiškos problemos. „Jazz Brothers“ komanda – neišsemiamas idėjų ir geros energijos šaltinis, nuolat įkvepiantis klausytojus vėl įsimylėti džiazą.

„Lietuvos klausytojai, kurie kasmet į mūsų koncertus ateina vis reiklesni ir vis labiau išlavinę savo meninį skonį, mėgsta fusion stilių ir norėčiau pasakyti, kad tikrai jį vertina. Mes negalėjome neįgyvendinti šio projekto, kai scenos senbuvių taip pasiilgo jų ištikimiausi fanai. Buvo malonu matyti po prieš kelis metus įvykusio koncerto laimingus išeinančių žiūrovų veidus. „Jazz Brothers“ klausytojams siūlo išskirtinę programą, kurioje gausų tiek veržlių, tiek lyriškų melodijų, nuoširdumo, pozityvios energijos, draugystės, tobulo ir profesionalaus muzikavimo. Na, ir, žinoma, nepakartojamos romantiškos atmosferos“, – teigia koncertą organizuojančios prodiuserinės kompanijos „Arts Libera International“ vadovas Gintaras Kamsiukas.

2001 metais Lietuvos scenose gimusi „Jazz Brothers“ grupė įkurta kompozitoriaus ir gitaristo Artūro Chalikovo, kuris iki dabar sako žinantis, jog šis kvintetas – tai ne atsitiktinumas, o meilę džiazui išpažįstančių giminingų sielų susivienijimas. „Meilė muzikai atsiranda ne dėl naudos ar kitų tikslų, o vien dėl to, kad ji yra. Tokia nepakartojama, neapčiuopiama, kartais sunkiai paaiškinama, tačiau nepaliekanti abejingų. Kai muzikantus jungia tokia meilė muzikai, kai nėra užslėpto naudos ieškojimo, tuomet ir atsiranda tas ryšys. Tokia meilė ir suvienijo džiazo brolius, kurie iki šios dienos liko vieningi, vienas kitą suprantantys ir siekiantys aukščiausios muzikavimo kokybės“, – teigia grupės „Jazz Brothers“ atliekamos muzikos autorius ir kompozitorius A.Chalikovas.

Žinomas gitaristas, aranžuotojas, pedagogas ir kompozitorius Artūras Chalikovas (g. 1967 m.) džiazą pamėgo nuo vaikystės, tuomet gimė ir pirmosios jo kompozicijos. Būdamas šešiolikos įstojo į Klaipėdos konservatorijos estrados skyrių, gitaros specialybę. Kompozicijos privačiai mokėsi pas kompozitorių A. Remesą. Per savo muzikanto karjerą yra grojęs su įvairiais žinomais Lietuvos džiazo muzikantais, įvairiais Lietuvos simfoniniais orkestrais, bigbendais ir orkestrais kaip kviestinis solistas, yra akompanavęs garsiausiems Lietuvos dainininkams (V. Noreikai, V. Malinauskui, S. Povilaičiui, R. Čivilytei, N. Malūnavičiutei ir kitiems) bei grojęs su pripažintais užsienio atlikėjais (pavyzdžiui žinomu pasaulyje amerikiečių akordeonistu Frank Marocco, dainininkėmis Lana Gordon ir Niki Haris, džiazo žvaigžde pučiamųjų multiinstrumentalistu James’u Morrison’u , Ray’aus Charles’o dukra dainininke Sheila Charles).

Artūro Chalikovo (gitara) suburtoje grupėje „Jazz Brothers“ taip pat groja Rimantas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Tomas Dičiūnas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

„Jazz Brothers“ koncertas „Kelionė džiazo ritmu“ vyks vasario 8 d. 19 val., Vilniaus muzikiniame teatre – klube „Legendos“. Bilietus platina Tiketa.